Uncategorized

Czym tak naprawdę jest odwaga?

Będąc na Seszelach, odcięty od świata, Internetu, telefonu i maili miałem dużo czasu na relaks i przemyślenia. I tak gdzieś w dżungli na końcu świata zastanawiałem się nad tym, co sprawia, że jestem naprawdę spełnionym i tak szczęśliwym człowiekiem? Kiedy to przyszło? Bo przecież było zupełnie inaczej.

Otóż tym czymś, czego kiedyś mi brakowało jest ODWAGA! Odwaga do bycia sobą, odwaga do akceptacji swoich wad, odwaga do doceniania swoich zalet, odwaga do głośnego mówienia o swoich uczuciach i emocjach, odwaga do robienia tego, co chcę robić, odwaga do mówienia prawdy o sobie samym, odwaga do bycia szczęśliwym.

 

Kiedy przyszła ODWAGA?

Kiedy podczas pracy nad swoją inteligencją emocjonalną, podczas procesu coachingowego, któremu się poddałem, otworzyłem się na samego siebie uczciwie i bez ściemy. To był ten pierwszy raz. Wtedy odkryłem, jak nieprzyjazne są moje przekonania o sobie samym i pierwszy raz z odwagą zdefiniowałem swoje potrzeby i odkryłem wartości, które faktycznie są moje, a nie narzucone przez innych. Z pewnością siebie odrzuciłem to, co tak naprawdę wcale nie należało do mnie i do mnie nie pasowało. To był moment przełomowy, w którym pojawiła się prawdziwa WOLNOŚĆ, a w ślad za nią wzrosła samoocena i poczucie własnej wartości, po czym przyszła ODWAGA do bycia szczęśliwym tu i teraz.

To była fascynująca podróż wgłąb siebie, do której serdecznie Was zapraszam, niezależnie od tego, na jakim etapie jesteście i jakie ograniczenia Wam towarzyszą na co dzień.

Dlatego, jeśli brakuje Ci odwagi, by żyć własnym życiem i czujesz, jak Cię to obciąża, napisz do mnie na priv. To jest do zrobienia! Zapraszam!

Możliwość komentowania Czym tak naprawdę jest odwaga? została wyłączona